Yalıtım Sistemleri


Özellikleri

Insula yenilikçi ve ekolojik yapısı ile, tamamen Türk mühendislerce ileri teknoloji cam bazlı geri dönüşümlü ham maddeden üretilen, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik açısından “Yeşil Bina” sertifikalarına (LEED, BREEAM vb.) önemli ölçüde katkı sağlayan inorganik bir ısı, yangın, ses ve nem yalıtım malzemesidir.

Isı Yalıtımı

Çok düşük ısıl iletkenlik katsayısı (ʎ=0,044 W/mK) sayesinde iç ve dış cephe uygulamalarında tüm iklim şartlarında enerji sarfiyatlarını minimum seviyelere indirir. Yüksek enerji tasarrufu sağlar.

Yangın Yalıtımı

Insula Çok düşük ısıl iletkenlik katsayısı T1 ve A1 sınıfı yangın direnci ile olası yangın durumunda 3 yönden etkili olur.

 1. Yangın esnasında alevi yürütmeme özelliği sayesinde yangını oluştuğu bölgeye hapseder, diğer bölümlere yayılmasına veya etkilemesine izin vermez.
 2. Yangın esnasında düşük ısıl iletkenlik katsayısının avantajı ile yangının taşıyıcı sistemi etkilemesini engeller. Yangın sonrası gerekli dekoratif/teknik tamirlerin yapılmasıyla bina kullanımına devam edilebilir.
 3. Yangın esnasında zehirli gaz salınımı yapmaz.

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı uygulamalarında, mimari ve malzeme detayına göre hesaplanacak kalınlıklarda 14dB’e kadar ses yalıtımı sağlanabilmektedir. Boşluklu yapısı sayesinde ortamdaki sesi emerek akustik katkı sağlar.

Nefes Alma / Nem, Küf ve Bakteri Oluşumu

Yüksek hava geçirgenliği sayesinde, iç cephelerde nem oluşumunu engelleyerek buna bağlı küf ve pis koku problemlerini ortadan kaldırır. Gaz salınımı yapmaz. Tamamen inorganik yapıda olmasından dolayı içinde bakteri üremesine izin vermez. İçerdiği cam küreciklerin doğal yapısından ötürü antibakteriyel ve antialerjik özellik gösterir.

Su İticilik ve Mukavemet

Uygulandığı yüzeylerde su ile temas durumunda reaksiyona girmez, yapısı bozulmaz, gözenekli yapısı sayesinde hızla kuruyarak orjinal nem oranına geri döner (%8). Prizini tamamlayan Insula, iç ve dış cephelerde yüksek mukavemet ve darbelere dayanıklılık özelliğine sahiptir.

Elektrostatik Direnç

Cam, sahip olduğu fiziksel ve kimyasal yapısı ile elektriği yalıtan bir malzemedir. Bu nedenle Insula, içeriğindeki cam kürecikler sayesinde uygulandığı yüzeylerde havanın elektrik ile yüklü olduğu zamanlarda, statik elektrik birikimlerini engeller.

Yeşil Bina Sertifikasyonu

Insula, cam bazlı ham maddesinin geri dönüşümünden sağlanması ve ekolojik yapısı nedeniyle, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik açısından Yeşil Bina sertifikalarına önemli ölçüde katkı sağlayan bir malzemedir. (LEED, BREEAM)

Hızlı Kuruma

Insula, 12 Saat içinde (20 derece, %50 bağıl nem) ön kurumasını tamamlayarak; saten sıva, dekoratif sıva ve boya gibi sonraki aşamalarda ilerlenmesine imkan sağlar.

 • yıldız

  Insula Zemin

  Döşemeler arasında ısı, yangın ve ses yalıtımını sağlamak için tasarlanmıştır. Döşeme üzerine projeye bağlı olarak, 1-5cm arası kalınlıkta uygulanır. Üzerine istenilen kalınlıkta koruma amaçlı klasik şap veya koruyucu kaplama uygulanabilir.

 • yıldız

  Insula İç Cephe

  Insula yalıtım sıvası ile düzgün bir yüzey elde ederken aynı zamanda; ısı, yangın, ses ve nem yalıtımı bir arada sağlanmaktadır. Hızlı kuruma ve bünyesinde nem tutmama özelliği ile uygulamada zamandan tasarruf sağlar.

 • yıldız

  Insula Dış Cephe

  Dış cephede ısı, yangın ve ses yalıtımı için tasarlanmıştır.
  Yüksek ısı izolasyon değerine, yangın direncine ve yüksek yapışma gücüne sahiptir. Insula dış cephe sıvası ses izolasyonunda etkilidir.

Yıldız YapıYıldızEnerji Kimya
  • Adres

   Koşuyolu Mh. Asma Dalı Sk. No:21 34718 Kadıköy, İstanbul
   T: 0216 339 22 49 (Pbx)

   Pazartesi – Cuma: 09:00 – 17:00 Cumartesi – Pazar: Kapalı

   Sosyal Medya

  • İletişim Formu