GÜNEŞ ENERJİ

SİSTEMLERİ

güneşin

SONSUZ ENERJİSİ

G-Solar

Güneş Enerji Sistemleri


Güneşin tükenmeyen tek enerji kaynağı olması ve geniş ulaşılabilme imkanı sayesinde, yenilenebilir enerji alternatifleri arasında ön plana çıkmaktadır. G-Solar ürünleri güneşin sonsuz enerjisinden faydalanarak yaşam alanlarında, sıcak su ve ısıtma gibi ihtiyaçlara verimli çözümler sunmaktadır.

G-Solar Güneş Kollektörlerini özel kılan en önemli unsurlardan biri depo yapısıdır. 316L kalite paslanmaz çelikten üretilen depolar, tamamen hijyenik ve taze su sistemine uygun yapıdadırlar. Depolanan su, kullanım değil tamamen enerjiyi depolama vazifesi görür.

Depo içine yerleştirilmiş yeterli uzunluktaki 316L kalite paslanmaz çelik borudan şebeke suyu geçirilerek ısı transferi yöntemiyle ısıtılır. Böylelikle hiçbir şekilde bakteriye maruz kalmamış içerisinde tortu birikmemiş sağlıklı ve temiz bir su, armatür ve musluklardan kullanıma sunulur. Depodaki su, durağan su olmasından dolayı elektroliz evresini tamamlamış olup metalden partikül koparmaz hale gelir. Ayrıca magnezyum anot çubuk kullanmayı da gerektirmez.

Paslanmaz depo içerisinde ayarlanabilir termostatlı bir rezistans bulunur. Su tüketiminin fazla olduğu, sistemin yeterince güneş görmediği ya da kış aylarında rezistans ile takviye edilebilir. Rezistans durağan suyun içerisinde konumlandırılmasından dolayı hiçbir zaman kireçlenmeye maruz kalmaz ve sistem ömrü ile eşdeğer bir ömre sahiptir. Özel yalıtım malzemesi ile kaplanan paslanmaz depolar her mevsim hava koşullarına dayanıklı olup -10°C’de bile donmadan sorunsuz çalışır.

Dizayn ve Performans;

G-Solar; modern ve şık dizaynı ile hem görsel hem de performans olarak eşsiz bir güneş kollektörüdür. Geometrik yapısı sayesinde güneşin doğumundan batımına kadar geniş bir zaman diliminde güneş ışığından faydalanarak yüksek performans sağlar.

Isı İzolasyon Özelliği;

G-Solar güneş kolektörlerinin performansını belirleyen en önemli unsur suyu ısıtma kapasitelerinin yanı sıra, kaloriyi uzun süre muhafaza edebilmeleridir. G-Solar güneş kollektörleri yüksek ısı izolasyon özelliği sayesinde ısınan suyu uzun süre sıcak tutar.

Hafiflik ve Hacim;

G-Solar güneş kollektörleri, dahili sıcak su deposu sayesinde az yer kaplar; hafifliği ile nakliyede ve montajda avantaj sağlar.

Uzun Ömür;

G-Solar güneş kollektörlerinin su ile temas eden metal aksamları 304 kalite paslanmaz çelikten üretilmiştir. Yüksek kaliteli plastik aksamları ve polikarbon dış yüzeyi sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir.

Konfor;

G-Solar güneş kollektörleri basınçlı çalışan sistemleri sayesinde sıcak su akışında debi kaybı yaşatmadan doğrudan şehir şebekesi basıncı ile konforlu bir kullanım sunar.

Teknoloji;

Vakumlu cam tüp teknolojisi ile sıcak su üretimi sağlayan G-Solar güneş kollektörleri, cam tüplerin selektif yüzeyi sayesinde yüksek ısıtma sağlarken, vakum özelliği ile ısı kaybını önler. Yüksek ışık geçirgenliğine sahip polikarbon yüzey sayesinde vakumlu cam tüplerin dış etkenlerden korunması sağlanmıştır.

AçıklamaÖzellikAçıklamaÖzellik
Toplam Uzunluk227 cmNet Ağırlık42 kg
Toplam Genişlik59 cmBrüt Ağırlık55 kg
Toplam Yükseklik44 cmNet Koli Ölçüleri230x60x45 cm
Toplam Su Hacmi110 ltDış YüzeySolid Polikarbon
Vakumlu Cam Tüp14 adetMetal Aksamlar316L Paslanmaz Çelik
Yıldız YapıYıldızEnerji Kimya
  • Adres

   Koşuyolu Mh. Asma Dalı Sk. No:21 34718 Kadıköy, İstanbul
   T: 0216 339 22 49 (Pbx)

   Pazartesi – Cuma: 09:00 – 17:00 Cumartesi – Pazar: Kapalı

   Sosyal Medya

  • İletişim Formu